TOPURI

I) Clasament pe structuri participante indicate de către participanți:

a) In km parcurși de către alergători

Nr crt

KM

Structura

1

984

BIEGIEM RADOM!

2

346

ALERGOTURA.RO

3

337

EXPERIENTA MULTISPORT ARAD

4

197

LEONI 

5

196

YAZAKI COMPONENT TECHNOLOGY

6

123

CROSS ARAD

7

84

KIPKELENGE TEAM

8

69

PAROHIA ORTODOXA SUBCETATE ARAD

9

52

CITRUN

10

52

AZS-AWF WARSZAWA

11

52

ALERG IN DEVA

12

49

CENTRUL DE LIMBA GERMANA FOKUS

13

48

ACTIVE TRAVELING

14

45

CONTITECH THERMOPOL ROMANIA

15

42

TAKATA ROMANIA

16

42

SCOALA FAMILIEI ARAD

17

42

MISCAREA ARADEANA

18

42

INVICTUS

19

42

FEAA

20

42

BIEGAM NA TARCHOMINIE

21

27

MEB TM

22

27

BAIA MARE IN MISCARE

23

26

CENTRUL DE LIMBA GERMANA ARAD HANSEL UND GRETEL

24

24

SC EIFEL DENT SRL

25

21

TRIATHLON TEAM TIMIOARA

26

21

TRACON ELECTRIC

27

21

SPORT SI ANDURANTA

28

21

PALATUL COPIILOR ARAD

29

21

LIBRA ENERGIZE

30

21

CTE SEQUOIA

31

21

CLUB SPORTIV XTERRA SPORT BIHOR

32

21

ASBIKE&RUN PETROSANI

33

14

CODREANU GERTRUDE

34

14

AMG HOSU MONICA

35

13

AMG PRIBAC LINDA

36

12

DGASPC ARAD

37

8

AMG HEDESAN BEATRICE

38

7

BC BEST ARAD

39

6

TOP FIGHTERS CLUB

40

6

PERFECT

41

6

KIPKELENGE FUCKITALL OVER 40

42

6

CONDOR CLUB ARAD

43

6

C.S.INEU

44

6

ASOCIATIA ANIMED ARAD

45

6

ASOCIATIA "MOBILIZEAZA-TE!"

46

5

MIHALCA RAMONA

47

4

AMG TUDUR VIOLETA

48

4

AMG TRIF LUCIAN

49

4

AMG SCHLEE MAGDALENA

50

4

AGM TUDUR MONICA

51

3

SCHLER MAGDALENA

52

3

MALITA MARIANA

53

2

ASOCIATIA ORTODOXA SF GHEORGHE ARADUL NOU

54

2

AMG LINDA PRIBAC

55

2

AMG IGNA LOREDANA

56

2

AMG FLORINA SZABO

57

2

ADIDAS RUNNERS WARSAW

58

1

MORAR RAMONA

59

1

CS CRISUL CHISINEU CRIS

60

1

Consiliul Judetean 

61

1

CLUB SPORTIV MISTRAL ARAD

62

1

BELEAN CORNELIA

63

1

AMG RAMONA

 

I) Clasament pe structuri participante indicate de către participanți:

b) În număr de persoane:

Nr crt

PREZENTA

Structura

1

44

EXPERIENTA MULTISPORT ARAD

2

29

BIEGIEM RADOM!

3

26

CENTRUL DE LIMBA GERMANA ARAD HANSEL UND GRETEL

4

21

YAZAKI COMPONENT TECHNOLOGY

5

20

CONTITECH THERMOPOL ROMANIA

6

19

LEONI 

7

15

CROSS ARAD

8

14

CODREANU GERTRUDE

9

14

AMG HOSU MONICA

10

13

AMG PRIBAC LINDA

11

12

ALERGOTURA.RO

12

11

PAROHIA ORTODOXA SUBCETATE ARAD

13

8

KIPKELENGE TEAM

14

8

AMG HEDESAN BEATRICE

15

7

DGASPC ARAD

16

6

CENTRUL DE LIMBA GERMANA FOKUS

17

5

MIHALCA RAMONA

18

4

SC EIFEL DENT SRL

19

4

AMG TUDUR VIOLETA

20

4

AMG TRIF LUCIAN

21

4

AMG SCHLEE MAGDALENA

22

4

AGM TUDUR MONICA

23

3

SCHLER MAGDALENA

24

3

MALITA MARIANA

25

2

TAKATA ROMANIA

26

2

MEB TM

27

2

BC BEST ARAD

28

2

BAIA MARE IN MISCARE

29

2

ASOCIATIA ORTODOXA SF GHEORGHE ARADUL NOU

30

2

AMG LINDA PRIBAC

31

2

AMG IGNA LOREDANA

32

2

AMG FLORINA SZABO

33

2

ADIDAS RUNNERS WARSAW

34

2

ACTIVE TRAVELING

35

1

TRIATHLON TEAM TIMIOARA

36

1

TRACON ELECTRIC

37

1

TOP FIGHTERS CLUB

38

1

SPORT SI ANDURANTA

39

1

SCOALA FAMILIEI ARAD

40

1

PERFECT

41

1

PALATUL COPIILOR ARAD

42

1

MORAR RAMONA

43

1

MISCAREA ARADEANA

44

1

LIBRA ENERGIZE

45

1

KIPKELENGE FUCKITALL OVER 40

46

1

INVICTUS

47

1

FEAA

48

1

CTE SEQUOIA

49

1

CS CRISUL CHISINEU CRIS

50

1

Consiliul Judetean 

51

1

CONDOR CLUB ARAD

52

1

CLUB SPORTIV XTERRA SPORT BIHOR

53

1

CLUB SPORTIV MISTRAL ARAD

54

1

CITRUN

55

1

C.S.INEU

56

1

BIEGAM NA TARCHOMINIE

57

1

BELEAN CORNELIA

58

1

AZS-AWF WARSZAWA

59

1

ASOCIATIA ANIMED ARAD

60

1

ASOCIATIA "MOBILIZEAZA-TE!"

61

1

ASBIKE&RUN PETROSANI

62

1

AMG RAMONA

63

1

ALERG IN DEVA

 

 

 

II) Clasament pe instituții de învățământ indicate de către alergătorii înscriși:

a)   În km parcurși de către alergători

Nr crt

KM

Unitate de învățământ

1

354

ȘC. G. "IOSIF MOLDOVAN" ARAD

2

124

LICEUL TEORETIC "ADAM MULLER GUTTENBRUNN" ARAD

3

71

UNIVERSITATEA 'AUREL VLAICU' ARAD

4

50

UNIVERSITATEA POLITEHNICA TIMISOARA

5

47

ȘC. G. "MIHAI EMINESCU" ARAD

6

47

COLEGIUL NATIONAL "MOISE NICOARA" ARAD

7

33

COLEGIUL NATIONAL "PREPARANDIA-DIMITRIE TICHINDEAL"

8

31

COLEGIUL NATIONAL "VASILE GOLDIS" ARAD

9

21

UNIVERSITATEA DE STIINTE AGRICOLE SI MEDICINA VETERINARA TIMISOARA

10

21

FACULTATE DE MEDICINA VETERINARA,TIMISOARA

11

21

COLEGIUL „CSIKY GERGELY” ARAD

12

19

GRADINITA HANSEL UND GRETEL ARAD 

13

17

LICEUL NATIONAL DE INFORMATICA ARAD

14

14

COLEGIUL NATIONAL "ELENA GHIBA BIRTA" ARAD

15

13

UNIVERSITATEA DE VEST 'VASILE GOLDIS' ARAD

16

13

COLEGIUL ECONOMIC ARAD

17

8

COLEGIUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA

18

6

UNIVERSITATEA DE VEST VASILE GOLDIS, FACULTATEA DE MEDICINA GENERALA 

19

6

SCOALA GENERALA "SABIN MANUILA" SAMBATENI

20

6

LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL ARAD

21

6

LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "ALEXA POPOVICI" ARAD

22

6

GRUPUL SCOLAR "SAVA BRANCOVICI " INEU

23

6

FSPAC- CLUJ

24

4

GENERALA AUREL VLAICU NR 21

25

2

SCOALA GIMNAZIALA SAGU

26

2

LICEUL DE ARTA "SABIN DRAGOI" ARAD

27

1

SCOALA GIMNAZIALA REGINA MARIA ARAD

28

1

SCOALA "SFANTUL IERARH NICOLAE" ARAD

29

1

SC. GIMNAZIALA AUREL VLAICU

30

1

LICEUL PEDAGOGIC "DIMITRIE TICHINDEAL" ARAD

31

1

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ARAD

32

1

GRADINITA PP 3 ARAD

33

1

GRADINITA PP 14 ARAD

34

1

GRADINITA PP "KINCSKERESO" ARAD

35

1

COLEGIUL TEHNIC DE CONSTRUCTII SI PROTECTIA MEDIULUI ARAD

 

II) Clasament pe instituții de învățământ indicate de către alergătorii înscriși:

b)   În număr de persoane:

Nr crt

PREZENTA

Unitate de învățământ

1

349

ȘC. G. "IOSIF MOLDOVAN" ARAD

2

109

LICEUL TEORETIC "ADAM MULLER GUTTENBRUNN" ARAD

3

47

ȘC. G. "MIHAI EMINESCU" ARAD

4

28

COLEGIUL NATIONAL "PREPARANDIA-DIMITRIE TICHINDEAL"

5

27

COLEGIUL NATIONAL "MOISE NICOARA" ARAD

6

16

UNIVERSITATEA 'AUREL VLAICU' ARAD

7

16

COLEGIUL NATIONAL "VASILE GOLDIS" ARAD

8

14

GRADINITA HANSEL UND GRETEL ARAD 

9

9

COLEGIUL NATIONAL "ELENA GHIBA BIRTA" ARAD

10

7

LICEUL NATIONAL DE INFORMATICA ARAD

11

5

UNIVERSITATEA POLITEHNICA TIMISOARA

12

4

GENERALA AUREL VLAICU NR 21

13

3

UNIVERSITATEA DE VEST 'VASILE GOLDIS' ARAD

14

3

COLEGIUL TEHNOLOGIC DE INDUSTRIE ALIMENTARA

15

3

COLEGIUL ECONOMIC ARAD

16

2

SCOALA GIMNAZIALA SAGU

17

2

LICEUL DE ARTA "SABIN DRAGOI" ARAD

18

1

UNIVERSITATEA DE VEST VASILE GOLDIS, FACULTATEA DE MEDICINA GENERALA 

19

1

UNIVERSITATEA DE STIINTE AGRICOLE SI MEDICINA VETERINARA TIMISOARA

20

1

SCOALA GIMNAZIALA REGINA MARIA ARAD

21

1

SCOALA GENERALA "SABIN MANUILA" SAMBATENI

22

1

SCOALA "SFANTUL IERARH NICOLAE" ARAD

23

1

SC. GIMNAZIALA AUREL VLAICU

24

1

LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL ARAD

25

1

LICEUL TEOLOGIC BAPTIST "ALEXA POPOVICI" ARAD

26

1

LICEUL PEDAGOGIC "DIMITRIE TICHINDEAL" ARAD

27

1

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ARAD

28

1

GRUPUL SCOLAR "SAVA BRANCOVICI " INEU

29

1

GRADINITA PP 3 ARAD

30

1

GRADINITA PP 14 ARAD

31

1

GRADINITA PP "KINCSKERESO" ARAD

32

1

FSPAC- CLUJ

33

1

FACULTATE DE MEDICINA VETERINARA,TIMISOARA

34

1

COLEGIUL TEHNIC DE CONSTRUCTII SI PROTECTIA MEDIULUI ARAD

35

1

COLEGIUL „CSIKY GERGELY” ARAD

 

 

III) Clasament pe îndrumătorii indicați de către alergătorii înscriși:

a)   În km parcurși de către alergători

Nr crt

KM

Indrumător

1

376

PRODAN IONELA

2

168

CISMAS OVIDIU DANIEL

3

153

MANERAN SORIN

4

123

TRIFON MONICA

5

84

CONSTANTINA DIȚĂ

6

80

DINCEA MANUELA

7

65

ASLAU LAURA

8

52

WWW.ANTRENAMENTE-ALERGARE.RO

9

52

GABRIEL SOLOMON

10

48

MIAZGA DIANA

11

45

STOICA RADOMIR

12

42

VINGE DOROTHEA-DORIS

13

42

CROSS ARAD

14

42

MARIA GRAMA

15

38

KLEIN ADRIANA

16

25

HOCHBAUER EVA

17

25

DULCEANU CORINA

18

22

BROSOVSZKI OLIVIA

19

21

STECKO ALEXANDRU

20

21

LAZA CALIN

21

21

GABOR RADU

22

21

DEME JOSEF

23

21

BALAN ROBERT

24

15

STANA CARMEN

25

12

BUNACIU DANI

26

12

BAN EMILIAN

27

8

GHINGA IULIA OLGA

28

6

TRINC ALEXANDRU

29

6

TODINCA DACIAN

30

6

TAMPA IOAN

31

6

SCHMIDT FRANCISC

32

6

MOT GABI

33

6

MOCANU SILVIU 

34

6

KOTROCZO IOSIF

35

6

DIANA MIAZGA, DENISA MATEUCA

36

6

BUGARI ALIN

37

4

IAZBINSKY GABRIEL

38

2

POPA ANA-MARIA

39

2

BADESCU ELENA

40

2

AVRAM CARMEN

41

1

TOMESCU MARIANA

42

1

ROTARIU DAIANA

43

1

LAURA DRAGOMIR

44

1

BOLDOR FLORICA

45

1

ANGEL ALEXANDRU

 

 

 

III) Clasament pe îndrumătorii indicați de către alergătorii înscriși:

b)   În număr de persoane:

Nr crt

PREZENTA

Indrumator

1

371

PRODAN IONELA

2

108

TRIFON MONICA

3

50

DINCEA MANUELA

4

25

HOCHBAUER EVA

5

15

STANA CARMEN

6

14

MANERAN SORIN

7

12

BUNACIU DANI

8

8

KLEIN ADRIANA

9

7

STOICA RADOMIR

10

7

BAN EMILIAN

11

5

MIAZGA DIANA

12

5

DULCEANU CORINA

13

5

CONSTANTINA DIȚĂ

14

5

Cismas Ovidiu Daniel 

15

4

VINGE DOROTHEA-DORIS

16

4

IAZBINSKY GABRIEL

17

4

CROSS ARAD

18

4

ASLAU LAURA

19

3

GHINGA IULIA OLGA

20

2

POPA ANA-MARIA

21

2

BROSOVSZKI OLIVIA

22

2

BADESCU ELENA

23

2

AVRAM CARMEN

24

1

WWW.ANTRENAMENTE-ALERGARE.RO

25

1

TRINC ALEXANDRU

26

1

TOMESCU MARIANA

27

1

TODINCA DACIAN

28

1

TAMPA IOAN

29

1

STECKO ALEXANDRU

30

1

SCHMIDT FRANCISC

31

1

ROTARIU DAIANA

32

1

MOT GABI

33

1

MOCANU SILVIU 

34

1

MARIA GRAMA

35

1

LAZA CALIN

36

1

LAURA DRAGOMIR

37

1

KOTROCZO IOSIF

38

1

GABRIEL SOLOMON

39

1

GABOR RADU

40

1

DIANA MIAZGA, DENISA MATEUCA

41

1

DEME JOSEF

42

1

BUGARI ALIN

43

1

BOLDOR FLORICA

44

1

BALAN ROBERT

45

1

ANGEL ALEXANDRU

 

 

*La structuri, deoarece în top 3 apare și clubul coorganizator (EXPERIENTA MULTISPORT ARAD), locul respectiv urmează să fie dublat la premiere, următorii clasați vor urca o poziție. 

 

Dacă observați inadvertente, vă rugăm să ni le precizați la maratonarad@experientamultisport.ro, până în data de 7 iunie 2017. Vă mulțumim!